Краків - старовинне місто, розташоване на півдні Польщі, на берегах річки Вісли. В XI-XVI століттях Краків був національною столицею, резиденцією монархів, місцем коронації і поховання польських королів.

Це неповторне місто, створене поколіннями майстрів і артистів середньовіччя, ренесансу, бароко і модерну (сецесії), щасливо уникло військових руйнувань, незмінно захоплює і приваблює мільйони туристів ансамблями старовинних вулиць, старовинними спорудами, оригінальними пам'ятниками архітектури та мистецтва, різноманіттям культурних заходів і джазових клубів.

Підноситься над містом на лівому березі Вісли Вавельський пагорб - це серце Польщі. Королівський Вавельский замок у стилі Ренесанс, в якому розміщені багатющі зібрання творів мистецтва і велика колекція гобеленів, а також Вавельський кафедральний собор, де проходили церемонії коронації і поховання польських королів, видатних державних діячів, артистів і художників - це скарбниця польської культури. На величезній ринкової площі часто проходять святкування, влаштовуються масові видовища, фестивалі та концерти. Навколо Ринку розташувалися відкриті до ранку численні ресторани, бари і кафе - практично у кожного з них свій стиль. Тут знаходяться театри, галереї мистецтва і кабаре, в льохах грають джазові групи. Напередодні Різдвяних свят на Ринку проходить конкурс і виставка «краківських ясел» - майстерних і різнокольорових, висхідних до часів святого Франциска.

Емблемою Кракова є такси та павичі. Тому повсюдно можна зустріти дерев'яних, плюшевих, скляних, бронзових, намальованих такс. Ще більше такс живих.

Приводом для гордості краків'ян, є факт, що Іван Павло II родом саме звідси, з Кракова. Листівки та постери із зображенням Папи Римського, диски і касети з відеозаписом відвідування Папою рідного міста продаються на кожному розі.